Praktuppsats, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, omkring år 1900
12
Final bid10,000 SEK
Est8,000 SEK
Ljusstakar ett par, barock, omkring år 1700
Final bid6,800 SEK
Est10,000 SEK
Ljusplåtar ett par, barock, 1700-tal
Final bid8,000 SEK
Est3,000 SEK
Spegel, rokoko, 1700-talets andra hälft
17
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Lockburk, Marieberg, rokoko, daterad 1766
42
Final bid8,400 SEK
Est2,000 SEK
Kaffekanna, 17/1800-tal
43
Kaffekanna, 17/1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
62
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
64
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Jardiniere, barockstil, 1800-tal
95
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Uppsatsskål, empirestil, 1800-tal
161
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Tobaksburk med lock, daterad 1836
215
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vattentunna, 1800-tal
244
Vattentunna, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
Ljusstake, barock, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XVI stil, 1800-tal
292
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Panel, renässans, 1600-tal
Panel, renässans, 1600-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lockburk, 1800-tal
Lockburk, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal
Sängvärmare, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bultlås, 16/1700-tal
715
Bultlås, 16/1700-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Vinägerflaskor 2 par, 1800-tal
735
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Teskrin, England, 1800-tal
737
Teskrin, England, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Krus, troligen Mellanöstern, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Handyxa, 17/1800-tal
Handyxa, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK