Skrin, allmoge, Bjuråker, Hälsingland, daterat 1855
86
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
Gunghäst, 18/1900-tal
100
Gunghäst, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Selknä 2st samt selpinne, 17/1800-tal
101
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
Flätad korg, allmoge, Delsbo, 1800-tal
139
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Skrin, allmoge, Jämtland, 1800-tal
196
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Psalmbokshylla, allmoge, Norge, 1800-tal
219
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Vattenflaska, allmoge, Lerdal, daterad 1799
220
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Lerfat, allmoge, daterat 1856
248
Lerfat, allmoge, daterat 1856
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
718
Korg, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ostform, allmoge, daterad 1857
719
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Rakknivskrin, allmoge, daterat 1855
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1826
Skrin, allmoge, daterat 1826
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Lykta, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Lampett, allmogestil
1284
Lampett, allmogestil
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti allmogeföremål
Parti allmogeföremål
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Skrin, allmoge, 1700-tal
1287
Skrin, allmoge, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Svarvskålar 7st, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Blosskorg, 1800-tal
Blosskorg, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Tunna, allmoge, 1800-tal
1545
Tunna, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1571
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Rakknivslåda, 1800-tal
1575
Rakknivslåda, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti äldre fiskedetaljer, m.m., bl.a. daterad 1838
1748
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Låda med lock, allmoge, 1800-tal
1889
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Allmoge 6 delar
1891
Allmoge 6 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1906
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kistor 4st, allmoge, 1800-tal
2006
Kistor 4st, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti allmogeföremål
2179
Parti allmogeföremål
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti allmogeföremål
2207
Parti allmogeföremål
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti allmoge, m.m.
2208
Parti allmoge, m.m.
Final bid200 SEK
Est400 SEK