Lowest lot number
- Allmoge & folkkonstClear filters
86
Skrin, allmoge, Bjuråker, Hälsingland, daterat 1855
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
100
Gunghäst, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
101
Selknä 2st samt selpinne, 17/1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
139
Flätad korg, allmoge, Delsbo, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
196
Skrin, allmoge, Jämtland, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
219
Psalmbokshylla, allmoge, Norge, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
220
Vattenflaska, allmoge, Lerdal, daterad 1799
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
248
Lerfat, allmoge, daterat 1856
Final bid400 SEK
Est800 SEK
718
Korg, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
719
Ostform, allmoge, daterad 1857
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Rakknivskrin, allmoge, daterat 1855
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1826
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Allmoge 3 delar
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1284
Lampett, allmogestil
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti allmogeföremål
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1287
Skrin, allmoge, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Svarvskålar 7st, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Blosskorg, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 SEK
1545
Tunna, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1571
Final bid500 SEK
Est400 SEK
1575
Rakknivslåda, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1748
Parti äldre fiskedetaljer, m.m., bl.a. daterad 1838
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1889
Låda med lock, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1891
Allmoge 6 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1906
Final bid200 SEK
Est500 SEK
2006
Kistor 4st, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
2179
Parti allmogeföremål
Final bid400 SEK
Est500 SEK
2207
Parti allmogeföremål
Final bid800 SEK
Est500 SEK
2208
Parti allmoge, m.m.
Final bid200 SEK
Est400 SEK