Trattgrammofon med myntinkast, tidigt 1900-tal
29
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
Trattgrammofon, tidigt 1900-tal
88
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Väggtelefon, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
216
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Vandringsstav, daterad 1975
Vandringsstav, daterad 1975
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs, daterad 2006
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Eldhund, ASEA
Eldhund, ASEA
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Stor dalatupp, Nils Olsson, Nusnäs
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, TS238, 2015
480
Final bid14,500 SEK
Est10,000 SEK
Kassakvittolåda, Kooperativa, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Sonja Katzin för Nilsjohan
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Fossil
613
Fossil
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Samearbeten 2st
636
Samearbeten 2st
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Gunghäst, 1900-talets första hälft
699
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Motorcykel, Husqvarna, 1950-tal
701
Final bid7,000 SEK
Est8,000 SEK
Kniv med slida, Iisakki Järvenpää, Finland
742
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Figurin, Lars Carlsson för Fyrklövern
750
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Ramverk/fönster, omkring år 1900
751
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bestickservisdelar, "Geneve", Gense
752
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kärl, 18/1900-tal
760
Kärl, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pipor 3st, tidigt 1900-tal
Pipor 3st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Champagnekylare, Moët, 1900-talets andra hälft
814
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Oljebehållare med tapp 2st, Shell
Final bid3,400 SEK
Est1,000 SEK
Bergsmansyxa, Praktisk Konst, Falun
828
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Modell av bergslagskamin, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Knivar 6st
889
Knivar 6st
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Lackskrin, Ryssland, 1900-tal
Lackskrin, Ryssland, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Serveringsbricka, troligen England, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dalagris/sparbössa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Väggdekoration, 1900-tal
924
Väggdekoration, 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est500 SEK
Nyckelharpa
Nyckelharpa
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Väggtelefon, Kungliga Telegrafverket, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Serveringsbricka, Christofle, Frankrike
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Almanacka, Eskilstuna mesost och margarinfabrik, daterad 1937
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kniv med slida, J.Marttiini, Finland
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Permobil, Meyra, Tyskland
Permobil, Meyra, Tyskland
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
Pennor 2st, Cross
Pennor 2st, Cross
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Tesamovar, Ryssland, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Samearbeten 4st
Samearbeten 4st
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Gardinomtag 8st, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Vinkylare, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Parti samlarbilder, Semic Press, Spanien, 1970
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti marsipanformar
Parti marsipanformar
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Elsynth, Yamaha, PSR-8000
Elsynth, Yamaha, PSR-8000
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Parti samlarbilder, bl.a. Cloetta
1291
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar 53st, "Capri", Gense
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Serveringsbricka, Nashco Products, USA, 1950-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK