Kalk, 1700-tal
2
Kalk, 1700-tal
Final bid15,000 SEK
Est5,000 SEK
Altarskulpturer ett par, barock, 1700-tal
6
Final bid6,400 SEK
Est8,000 SEK
Kandelaber, barock, 16/1700-tal
7
Final bid4,200 SEK
Est5,000 SEK
Ljusstake, barock, 1700-talets första hälft
11
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Eldhundar ett par, Louis XV stil, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
Tårtspade, rokoko, 1700-tal
28
Tårtspade, rokoko, 1700-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Flaska, 17/1800-tal
Flaska, 17/1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Gryta med lock, Bruzaholms Bruk, daterad 1843
50
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Kandelabrar ett par, Frankrike, Directoire, 1700-talets slut
57
Final bid20,000 SEK
Est12,000 SEK
Vas, WMF, Tyskland, jugend, omkring år 1900
59
Final bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
Sked, barock, 1700-tal
77
Sked, barock, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Ljusstakar ett par, 1700-tal
179
Ljusstakar ett par, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Kalenderdosa, C:Norman, 1700-tal
191
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 18/1900-tal
198
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Kryddskrin, 1700-tal
208
Kryddskrin, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Serveringskanna, nyrenässans, daterad 1891
211
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, barock, 1700-tal
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Tobaksburk, 1800-tal
601
Tobaksburk, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Tobaksdosor 3st, 1800-tal
746
Tobaksdosor 3st, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kanna, fajans, troligen Holland, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Hänglås, 1700-tal
858
Hänglås, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, Carl Hjalmar Norrström, tidigt 1900-tal
890
Final bid2,900 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Manschetter 11st samt dekordel, empire/empirestil
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Fat med hänklar, troligen antiken, medelhavsområdet
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
1304
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Skrin och schatull 5 delar, 1800-tal
2005
Final bid500 SEK
Est500 SEK