Vändbänk, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Skrivpulpet, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa samt stolar ett par, 1800-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa, "Polhem", Tord Björklund för IKEA
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1900-talets andra hälft
Skåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrin-/dockskåp, 1800-talets slut
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Väggvitrinskåp, 1800-talets slut
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Vikskärm, "Spåna", Alberts, Tibro, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
Tebord, Rörstrand, daterat 1916
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Stol, gustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Tresitssoffa, klädd i "Nympheus", GP & J Baker
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Tvåsitssoffa, klädd i "Nympheus", GP & J Baker
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Pottskåp, gustavianskt, omkring år 1800
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, "Eker", Gillis Lundgren för IKEA
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Nattduksbord, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Soffbord, 1900-talets första hälft
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Tidskriftställ, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Hyllsystem, Pira, 1950/60-tal
Hyllsystem, Pira, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Matsalsmöbel 5 delar, Ulferts, 1960-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Sypall klädd i textil "Elefant", Svenskt Tenn
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Sybord, Karl Johan, 1800-tal
Sybord, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, "Vaxholmaren", Åke Axelsson för Gärsnäs
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Clubfåtölj, 1920/30-tal
Clubfåtölj, 1920/30-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Sekretär, omkring år 1800
Sekretär, omkring år 1800
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, "Öresund", Börge Mogensen för Karl Andersson
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Läkarskåp, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Barglob, 1900-talets slut
Barglob, 1900-talets slut
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Karmstol, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, daterat 1958
Soffbord, daterat 1958
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Karmstolar 4st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Fållbänk, 1900-tal
Fållbänk, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1795
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Golvur, England, George III, William Allan, Aberdeen
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1805
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Matsalsgrupp 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Skrivbord, 1960-tal
Skrivbord, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Olle Nordberg (1905-1986)
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK