Stol, allmoge, Härjedalen, rokoko, 17/1800-tal
Slutpris22 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Skrivbord, "Nya Guldheden", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris8 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris6 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Sideboard, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Bockbord, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Diamond Chair", Harry Bertoia, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Primo", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Sideboard, Svante Skogh, 1950/60-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffbord, David Rosén/P.Törneman för Nordiska Kompaniet
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fällbord, Anders Jacob Rosendahl, Arboga, omkring år 1800
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Kista, renässans, 1600-tal
Kista, renässans, 1600-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 2st, varav en ett Stockholmsarbete i rokoko
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Vitrinskåp, Burtons Reproductions, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris6 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Cassone, renässans, 15/1600-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets andra hälft
336
Slutpris8 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Bokskåp, 1800-talets slut
Bokskåp, 1800-talets slut
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, rokokostil, 1900-tal
Skåp, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, 1600-tal
Skåp, 1600-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Järvsö, Hälsingland, daterat 1812
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffa, 1960-tal
Soffa, 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Fåtölj, 1960-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Skrivbord, Danmark, 1950/60-tal
343
Slutpris5 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Vippbord, 1800-talets första hälft
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Stolar 4st, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1963
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Skänk med uppsats, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Karmstolar ett par, "Louis Ghost", Philippe Starck för Kartell, Italien
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Kubbstol för barn, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Fotpall, "Häger", IKEA, 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1789
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Stolar 3st, gustavianska Stockholmsarbeten av Carl Johan Wadström
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, "Nr 163", IB Kofod Larsen för Seffle Möbelfabrik
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar ett par, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1961
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtöljer ett par, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, daterade 1959
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, "Puzzle", Carl-Henrik Spak för Ire Möbler, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XV, Frankrike, 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
Boksnurra, 1900-tal
Boksnurra, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Pallar ett par, "Wicker", Tony Paul
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Tidskriftsställ, "Zink", Jonas Bohlin för Källemo
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
Skåp, allmoge, Järvsö, Hälsingland, 1800-talets första del
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, rokoko, Italien, 1700-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Nattduksbord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK