Kandelabrar ett par, omkring år 1900
1465
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Konst 3 delar
Konst 3 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampor 2st
1467
Bordslampor 2st
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Stormlyktor 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Lampskärmar 3st, Le Klint, Danmark
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Jakttrofé montera på träplatta
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Hatthylla, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slipkit, Mirka DE1230 M afc samt Leros 950
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Bordslampor 4st, 1960-tal
Bordslampor 4st, 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Rörstrand, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Smörgåsbestick 13 delar, "Ranka", Gense
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vinglas 11st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Eskil Nordell
Eskil Nordell
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Strykjärnsspis, Norra Hammar, no.5
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 5 delar
Allmoge 5 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Armprotes, 1900-talets första hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Hänglås 3st, 1800-tal
Hänglås 3st, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Silver 7 delar
Silver 7 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Eskilstuna Armatur, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skålar 3st, bl.a. Paul Kedelv för Flygsfors
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Georg Andreas Källkvist (f.1913)
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Emil Hagström
Emil Hagström
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 10st, Nittsjö
Ytterfoder 10st, Nittsjö
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Spegel, empirestil, 1800-tal
Spegel, empirestil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Gardiner 2st, kappa samt omtag
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 SEK
Parti smycken, m.m. mestadels av silver
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Bestickuppsättning, SBS, Solingen, Tyskland
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Divan, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Belysning 2 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Pärlhalsband 3st
Pärlhalsband 3st
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, Japan, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Väggur, 1900-tal
Väggur, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 6st
Herrarmbandsur 6st
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Parti 5 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ingmar Melker Melkersson
Ingmar Melker Melkersson
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Edit Gert
Edit Gert
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Ossian Elgström (1883-1950)
Ossian Elgström (1883-1950)
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Antika föremål 5 delar
Antika föremål 5 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dockor 2st, iklädda folkdräkt
Dockor 2st, iklädda folkdräkt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK