Skrivbord, "Diplomat", Tingströms, 1960-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 2st, allmoge barock, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Matbord, "Symphony", Haslev, Danmark
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Karmstol, nordeuropa, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Kontorsstolar ett par, Zanotta, Italien
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Kelimmatta
Kelimmatta
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, jugend, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Parti samlarbilder, Cloetta
Parti samlarbilder, Cloetta
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbordsset 3 delar, Sune Bäckström, 1900-talets första hälft
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Taklykta, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 6st, "Turku", IKEA, 1900-talets slut
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 3st
Herrarmbandsur 3st
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Punschmuggar 13st, silver
Punschmuggar 13st, silver
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampor 2st, Rupert Nikoll, 1960-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Dekorationsblomma, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar 13st, Västtyskland, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Nysilver 2 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Vjeteslav Kliuchnikov
Vjeteslav Kliuchnikov
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Rashid Adgamov
Rashid Adgamov
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Per Hasselberg, efter
1166
Per Hasselberg, efter
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Imre Antonyi (f.1932)
1167
Imre Antonyi (f.1932)
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, barockstil, 1900-tal
1168
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Väggrelief, 1900-tal
1170
Väggrelief, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 3 delar, "California", Carl Harry Stålhane för Rörstrand
1171
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservis, Rörstrand
Kaffeservis, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 2 delar, Danmark
Porslin 2 delar, Danmark
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Träsnitt 2st, Japan, bl.a. Kunisada
1174
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bojan, Kina, 1800-tal
Bojan, Kina, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti porslin, Rörstrand
1176
Parti porslin, Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Olle Ängkvist
Olle Ängkvist
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skål, Kina, Qianlong, 1700-tal
1179
Slutpris2 500 SEK
Värdering500 SEK
Dryckeshorn, omkring år 1900
Dryckeshorn, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
2 band, "Resa genom Abysinien", Jacob Bruces, tryckt 1795
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Smycken 3 delar, 18k
Smycken 3 delar, 18k
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Parti smycken, 18k
Parti smycken, 18k
Slutpris16 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Stengods 3 delar, Marianne Westman
1184
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Gunnar Nordström (f.1921)
Gunnar Nordström (f.1921)
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Kerstin Birgersdotter
Kerstin Birgersdotter
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, 1800-tal
Spegel, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK