Kandelabrar ett par, Frankrike, Louis XVI, 17/1800-tal
2
Slutpris13 500 SEK
Plåtmynt, ½ daler, Adolf Fredrik, 1756
4
Slutpris5 000 SEK
Fickursställ, gustavianskt, omkring år 1800
36
Slutpris6 200 SEK
Kandelabrar ett par, empirestil, Frankrike, 1800-tal
73
Slutpris7 000 SEK
Kandelabrar ett par, empire, Frankrike, 1800-talets början
74
Slutpris15 500 SEK
Dekorationskannor ett par, empirearbeten i Claude Galles art, Frankrike, 1800-talets början
76
Slutpris36 000 SEK
Vas, jugend, Hugo Elmqvist
92
Vas, jugend, Hugo Elmqvist
Slutpris2 700 SEK
Bordslystrar ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
106
Slutpris1 100 SEK
Ljusstake, barock, 1700-talets första hälft
107
Slutpris1 900 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
130
Skrin, barock, 1700-tal
Slutpris2 500 SEK
Ljusstakar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
191
Slutpris1 600 SEK
Jardiniere, barockstil, 1800-tal
223
Slutpris600 SEK
Tesamovar, empire, 1800-talets första hälft
236
Slutpris700 SEK
Antika pardörrar, Kina, troligen Qing
Slutpris3 400 SEK
Skrivbordsset 7 delar, jugend, WMF, Tyskland, tidigt 1900-tal
599
Slutpris2 400 SEK
Skål med lock, 1800-talets slut
603
Slutpris1 100 SEK
Necessär, 1800-tal
630
Necessär, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Ljusstakar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
667
Slutpris1 000 SEK
Skrin, 1800-talets slut
670
Skrin, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, 1800-talets första hälft
747
Slutpris5 000 SEK
Adelssigill, 1700-tal
757
Adelssigill, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Dryckeshorn, daterat 1898
777
Dryckeshorn, daterat 1898
Slutpris1 700 SEK
Ljusstake tillverkad av antika delar
Slutpris500 SEK
Skrin, 17/1800-tal
Skrin, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Dosa med lock, 1800-tal
835
Dosa med lock, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Ljussaxar med underfat 3st, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Dörrbeslag ett par, 1700-tal
905
Dörrbeslag ett par, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Jardiniere, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Schatull 2st, bl.a. Frankrike, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Perkulator, Patows Patent Automaton, 1800-tal
1133
Slutpris900 SEK
Ljusplåt, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Fönster, 17/1800-tal
Fönster, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Fönsterglas 22st, 1800-tal
Fönsterglas 22st, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Ljusstakar 4st, Frankrike, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Blosshållare, 1800-tal
Blosshållare, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Slutpris800 SEK
Serveringsbricka, jugend, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Kittel, troligen 1700-tal
Kittel, troligen 1700-tal
Slutpris1 300 SEK