76 Dekorationskannor ett par, empirearbeten i Claude Galles art, Frankrike, 1800-talets början

8069a_8dbf10c6c47ddc0_med.jpeg
  • 8069a_8dbf10c6c47ddc0_sm.jpeg
  • 8069b_8dbf10c6c9b63d5_sm.jpeg
  • 8069c_8dbf10c6ce3b67e_sm.jpeg
  • 8069d_8dbf10c6d2f4f7c_sm.jpeg
  • 8069e_8dbf10c6d75b22f_sm.jpeg
  • 8069f_8dbf10c6dbe1615_sm.jpeg
  • 8069g_8dbf10c6e11aa62_sm.jpeg
  • 8069h_8dbf10c6e69ad23_sm.jpeg
  • 8069i_8dbf10c6eb18833_sm.jpeg
  • 8069j_8dbf10c6efe1ce0_sm.jpeg
  • 8069k_8dbf10c6f5089e8_sm.jpeg
  • 8069l_8dbf10c6fa0850f_sm.jpeg
  • 8069m_8dbf10c6ff7b1bc_sm.jpeg

Förgylld brons. Kvadratiska, mörkpatinerade socklar. Med reliefdekor av bevingade figurer, bacchus, tupphuvuden.

  • Skick:Förgyllningsslitage, enstaka stötmärken, mindre bristningar.
  • Storlek:Höjd 40

Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK