Stolsdynor 6st, Fiabun, Forserum, Norge
1452
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Linnetextil
Linnetextil
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Måttangivelse, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Rullgardin, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Lergods 9 delar, Nittsjö
1457
Lergods 9 delar, Nittsjö
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Dalahästar 10st
Dalahästar 10st
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Samling med frimärken
1459
Samling med frimärken
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti 2 delar, 18/1900-tal
1460
Parti 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Planscher 5st, efter Rune Lindström
1461
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti stickade vantar och mössor
1462
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Tvättställ med servis, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dessertglas 12st, Eda Glasbruk
1464
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti textilier, jugend
1465
Parti textilier, jugend
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Glas 10st samt fat, 1900-tal
1467
Glas 10st samt fat, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Systemkamera, Canon T80
Systemkamera, Canon T80
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord ett par, 1950/60-tal
Sidobord ett par, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Champagnestrutar 10st, Åhlens
Champagnestrutar 10st, Åhlens
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Nysilver 5 delar
Nysilver 5 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vävda textilier 2st, 1900-tal
Vävda textilier 2st, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bila, 17/1800-tal
Bila, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Pianopallar 2st, 1900-tal
Pianopallar 2st, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Pallar ett par, 1950/60-tal
Pallar ett par, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Glas 10 delar, Kerttu Nurminen för Iittala
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Antika mynt 9st, 16- till 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
Ljuskrona, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 6st, bl.a. Nils Olsson
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Fickur 3st, silver
Fickur 3st, silver
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Fiskbestick 24 delar, A.G.Dufva, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, art deco, 1930-tal
Taklampa, art deco, 1930-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Vävd matta, 1960-tal
Vävd matta, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Hänglås 5st, 1800-tal
Hänglås 5st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Konstglas 7 delar
Konstglas 7 delar
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Kuddar ett par, Designer's Guild
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Aftonväska, jugend, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Leksaksbilar 6 delar, mestadels Japan
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Vägg- samt taklyktor 3st, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 3 delar, Rörstrand
Porslin 3 delar, Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 12st
Ljusstakar 12st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, "Vår", efter G.Rugerri
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Dalahästar 7st
Dalahästar 7st
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK