1398
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Stickad barnjacka
1399
Stickad barnjacka
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Glasservisdelar, "Gulli", Sigfrid Ståhl för Skruf
1400
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Satsbord 2 par, rokokostil, 1900-tal
1401
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Soffbord, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Barnstolar 4st, 1900-talets första hälft
1403
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
1404
Vägghylla, 1950/60-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
1406
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
1408
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Mangelbräden 5st, allmoge, 17/1800-tal
1409
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1410
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kelimmatta, orientalisk
1411
Kelimmatta, orientalisk
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Mangelbräden 3st, allmoge, 1700-tal
1413
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Bakugnslucka, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Bord, 1900-talets första hälft
1417
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Oklippt linne 3 delar, bl.a. Dalsjöfors
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
1419
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
1420
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Pinglor 15st, mestadels 1800-tal
1421
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Fat 3st, "Karneval", Stig Lindberg, Gustavsberg Studio
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbordslampor ett par, IKEA
1423
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Stig Lindberg, Gustavsberg studio
1424
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Parti mynt, bl.a. 1600-tal
Parti mynt, bl.a. 1600-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Stormhatt, The Selected, 1900-talets första hälft
1426
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Glasservisdelar, "Egon", Kosta
1431
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Parti glasföremål
1432
Parti glasföremål
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Bokstöd ett par, 1900-talets senare del
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1434
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti tennföremål
Parti tennföremål
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Fiskerullar 3st
1437
Fiskerullar 3st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Elljusstakar 2st, Luma, 1960-tal
1438
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Stolar 4st, Nesto
1439
Stolar 4st, Nesto
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Kista, Asien, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Takfotogenlykta, 1900-talets början
1442
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Allmogetextil 5 delar
1443
Allmogetextil 5 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti ljusstakar, m.m.
1444
Parti ljusstakar, m.m.
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ryno Frieberg (f.1920)
Ryno Frieberg (f.1920)
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
1446
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vaxduk, "Småkransar", Jobs, Leksand
1447
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Parti knappar och spännen, mestadels Statens Järnvägar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Georg Hägg
1449
Georg Hägg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Arne Anderson
1450
Arne Anderson
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Matta, Pappelina
Matta, Pappelina
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK