1621
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1622
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Axel Erdmann (1873-1954)
1623
Axel Erdmann (1873-1954)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Takampel, empirestil, 1900-tal
1624
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Spegel, 19/2000-tal
1625
Spegel, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti samlarbilder, mestadels Disney
1626
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti tågdetaljer, mestadels Märklin
1627
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Golvursverk, Stjernsund, 1700-tal
1628
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Barntäcken 2st, 1900-talets första hälft
1630
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Handknutna mattor 2st, Pakistan
1631
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
1632
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
1633
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Parti metallföremål
1634
Parti metallföremål
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Glas 16 delar
1635
Glas 16 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vas, "Pärlfiskaren", Vicke Lindstrand för Kosta
1636
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti 14 delar
1637
Parti 14 delar
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
1638
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti nycklar, bl.a. 1700-tal
1639
Parti nycklar, bl.a. 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fickur 5st, varav 4st i silver, bl.a. LUC
1640
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
1641
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Parti slöjdarbeten, m.m. Birgitta Hedlund
1642
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, omkring år 1900
1643
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Okänd konstnär, daterad 1922
1644
Okänd konstnär, daterad 1922
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
1645
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Syltkrukor 4st, 1900-talets början
1646
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Väggrelief, 1900-talets början
1647
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Klockor 4st
1648
Klockor 4st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Kartor 2st, Säter/Stora Kopparberg, 18/1900-tal
1649
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vävd duk, 1900-talets första del
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Textil 4 delar
1651
Textil 4 delar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
1652
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Servisdelar, "Eden" Orrefors samt "Ultima Thule", Iittala
1653
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Brickor 13st, Marianne Nilsson för Försvarsmakten
1654
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
1655
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Pianodragspel, Hohner Verdi II
1656
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Mat- och teservisdelar, "Arctica", Arabia
1657
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Flaskställ, 1900-talets första hälft
1658
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Tidskriftsställ, Gemla, 1940-tal
1659
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Väggur, tidigt 1900-tal
1660
Väggur, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti samlarbilder
1672
Parti samlarbilder
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
Taklampor ett par, Longlife, modell L598
1673
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 4 delar, 1800-tal
1677
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Allmogevepor 5st, bl.a. 1900-talets början
1678
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Helena Andreeff (f.1943)
1680
Helena Andreeff (f.1943)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1688
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Louise Fenger Krog
Louise Fenger Krog
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Parti kameror, m.m.
Parti kameror, m.m.
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Kärl, Tonwarenfabrik Wiesau
Kärl, Tonwarenfabrik Wiesau
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK