Gösta Hedström
Gösta Hedström
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Snöslunga, Husqvarna ST 268EP
Snöslunga, Husqvarna ST 268EP
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Elverk, Honda EU20i
Elverk, Honda EU20i
Slutpris6 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Yxa, Banko, Säter, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Väggkonsol, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Jordsikt, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Skåpdörr, allmoge, daterad 1793
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Mårten Garbring (f.1918)
Mårten Garbring (f.1918)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fotogenlampsfot, 1900-tal
Fotogenlampsfot, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Jan Laggar (f.1960)
Jan Laggar (f.1960)
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Janos Pammer (f.1885)
Janos Pammer (f.1885)
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, Claes Hultberg, Stockholm, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Elljusstake, så kallad "Staffansstake"
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Anders Sköld
Anders Sköld
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Marianne Nordqvist
1221
Marianne Nordqvist
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljuslykta, "Apollo", Nanny Still för Riihimäen Lasi
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ringar 3st, silver
Ringar 3st, silver
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Sparspis, Rundström & co., Norrköping, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Grafiska blad 4st, 1900-tal
Grafiska blad 4st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Luftgevär, Diana, modell 50
Luftgevär, Diana, modell 50
Slutpris2 900 SEK
Värdering800 SEK
Golvlampa med bordsskiva, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Glas 2 delar, "Tonga", Monica Backström för Kosta Boda
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Leksaksbilar 8st, Japan
Leksaksbilar 8st, Japan
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Grindar ett par, daterad 1872
Grindar ett par, daterad 1872
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Gunghäst, 1900-talets början
Gunghäst, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Smycken i 18k
Smycken i 18k
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 SEK
Smycken 4 delar, 14k
Smycken 4 delar, 14k
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
Handknuten matta, Kirman
Handknuten matta, Kirman
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Vas, "Paprika", Anna Lisa Thomsson för Upsala Ekeby
1235
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Karta, "Falu Stad och Kopparbergs Socken", tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Konstglas 4 delar
Konstglas 4 delar
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Grafik 2 delar
1238
Grafik 2 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Affisch, "Denmark", Henry Thelander
1239
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Pardörrar med karm, 1800-tal
Pardörrar med karm, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
Pardörrar, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbordslampor 2st, 1900-talets mitt/första hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Skulpturer 4st
Skulpturer 4st
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstake, Erik Höglund för Boda
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Dessertbestick 12 delar, silver, Sydkorea
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Ebba Hedqvist
1248
Ebba Hedqvist
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Gryta, 1800-tal
Gryta, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skulpturer 7st, mestadels Praktisk Konst, Falun
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Röllakanmatta, Karin Jönsson
Röllakanmatta, Karin Jönsson
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kikarsikten med rödpunkt 2st
Kikarsikten med rödpunkt 2st
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK