Byrå, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar ett par, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 1988
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Trappstege, 1900-tal
Trappstege, 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Konsolbord, allmoge barock, 17/1800-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Skrivskåp, gustaviansk, 1800-talets första hälft
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Trädgårdsbord, Elsa Stackelberg för Fri Form
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Bord, Elsa Stackelberg för Fri Form
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Tallrikshylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstol, allmoge, södra Sverige, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällbord, Sven Olof Andersson, Borlänge
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Arkivskåp med jalusi, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, Karl Johan stil, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Pianopall, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, Stressless
Fåtöljer ett par, Stressless
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Damskrivbord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Trädgårdsbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Louis XVI, 1700-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering4 000 SEK
Pall, Alf Svensson, 1960-tal
Pall, Alf Svensson, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsvyverken
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Fåtöljer ett par, Chesterfieldmodell, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Boksnurra, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets senare del
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Sminkmöbel, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, jugend, tidigt 1900-tal
Skåp, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Pall, 1900-talets andra hälft
Pall, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Sybord, sengustavianskt, 1800-talets början
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Kommod, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1900-talets andra hälft
Skåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Fällbord, Sven Olof Andersson, Borlänge, daterat 1962
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, möjligen Otto Schulz, 1940-tal
Slutpris6 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris6 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, allmoge, norra Sverige, daterat 1806
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK