Figurin, Lisa Larsson för Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Ytterfoder, Höganäs, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Brosch i 18k
Brosch i 18k
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Fickur, Omega Watch co.
Fickur, Omega Watch co.
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Matbord, "AT-312", Hans J. Wegner för Andreas Tuck, Danmark
Slutpris6 800 SEK
Värdering12 000 SEK
Trågsoffa, transitionsmodell, 1700-tal
Slutpris27 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Gungstol, "J16", Hans J. Wegner, Danmark
Slutpris5 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Gungstol, "Muslingestolen"/"Clam Chair", omkring 1900-talets mitt
303
Slutpris23 000 SEK
Värdering20 000 SEK
Stolar 4st, "Öresund", Börge Mogensen för Karl Andersson & Söner, Husqvarna
Slutpris11 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Spegel, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talet andra hälft
Slutpris8 400 SEK
Värdering10 000 SEK
Serveringsvagn, modell 470, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
307
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Bockbord, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris6 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1786
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Skåp, "Napoli", David Rosén, 1950-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Skåp, allmoge, Jämtland, 1800-talets första hälft
Slutpris14 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Serveringsbord, Josef Frank för firma Svenskt Tenn, modell 2248
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, sengustavianska Stockholmsarbeten av Erik Öhrmark
Slutpris5 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1813
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Salongsbord, sengustavianskt, omkring år 1800
Slutpris6 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Snedklaffssekretär, allmoge, daterad 1803
Slutpris6 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtöljer ett par, "USA 143", Folke Ohlsson, 1950-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Vitrinskåp, K.A.Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft
323
Slutpris600 SEK
Värdering3 000 SEK
Bord med hylla, enligt uppgift Carl Malmstens verkstäder
324
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Karmstolar ett par, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 1988
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Salskåp, barockstil, tidigt 1900-tal
Slutpris7 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Golvhörnskåp, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Skåp, 1800-tal, tillverkat med delvis äldre delar
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fällbord, 1800-talets början
Fällbord, 1800-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Vilfåtölj, "Superspider", Kenneth Bergenblad för DUX
Slutpris5 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering10 000 SEK
Bord, "Tema", Hans Johansson för Karl Andersson & Söner
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, "Farmor", Carl Malmsten
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Parksoffa, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Parksoffa, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
343
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 7st, Erkers, Siljansnäs
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Sekretär, 1700-tal
Sekretär, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Taburett, sengustavianskt Stockholmsarbete, 1800-talets början
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Piedestaler ett par, 1900-tal
Piedestaler ett par, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Spegel, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Poul Wolther, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Fällbord, omkring år 1800
Fällbord, omkring år 1800
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Läkarskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK