Tidtagarur, Seiko
1282
Tidtagarur, Seiko
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Lampett, allmogestil
1284
Lampett, allmogestil
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti allmogeföremål
Parti allmogeföremål
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Dörrbeslag 3st, 1700-tal
1286
Dörrbeslag 3st, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skrin, allmoge, 1700-tal
1287
Skrin, allmoge, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
1288
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Johnny Millar (1855-1939)
Johnny Millar (1855-1939)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Stjärnkikare, Vixen R114M
Stjärnkikare, Vixen R114M
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Konstglas 2 delar, Murano, Italien
1291
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-tal
1292
Kandelabrar ett par, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fällknivar 9st
1293
Fällknivar 9st
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Dörr, 18/1900-tal
1294
Dörr, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Djupa skålar 12st, Johnson Bros, England
1296
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Manschettknappar 2 par
1297
Manschettknappar 2 par
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Skål, Lauritz Adolph Hjorth, Danmark, jugend, 1900-talets första del
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fönster 18st, 18/1900-tal
1299
Fönster 18st, 18/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Fönster med karm 8st, 1800-tal
1300
Slutpris9 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Pardörrar med karm, 1900-talets första del
1301
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
1302
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Konst 5 delar, Japan
Konst 5 delar, Japan
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Dockor iklädda folkdräkt 2st
1304
Dockor iklädda folkdräkt 2st
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Burkar med lock 10st, Jie samt Deco
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Burkar med lock 8st, Rörstrand
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Grytor med lock 2st, Kockums
Grytor med lock 2st, Kockums
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Hushållsassistent, Electrolux Pro, modell EKM6000
1308
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Solur, 1900-tal
1309
Solur, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti smycken, mestadels guld
1311
Parti smycken, mestadels guld
Slutpris5 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Svarvskålar 7st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Ljuslykta, Goebel, Tyskland
Ljuslykta, Goebel, Tyskland
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Piedestaler ett par, 1900-tal
Piedestaler ett par, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
1315
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 11st, bl.a. Tyskland
1316
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Ytterfoder 3st, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, J.Marttiini, Rovaniemi
1318
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Vaser ett par, Kina, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Ceramano, "Turmalin", Västtyskland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Blosskorg, 1800-tal
Blosskorg, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Peter Dahl (1934-2019)
1323
Peter Dahl (1934-2019)
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Lars Kemner (f.1919)
Lars Kemner (f.1919)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Svea Jansson
Svea Jansson
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ragnar Alyre
Ragnar Alyre
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
Slutpris3 400 SEK
Värdering400 SEK
Brännvinsflaskor 4st, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK