Ola Billgren (1940-2001)
Ola Billgren (1940-2001)
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Bok, "Museum för Naturvetenskap, Konst och Historia", tryckt Stockholm 1835
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Glasservisdelar, "Rhapsody", Sven Palmqvist för Orrefors
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Madeleine Pyk (f.1934)
Madeleine Pyk (f.1934)
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Krus, troligen Mellanöstern, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Måsen"
Servisdelar, "Måsen"
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, empirestil, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Glas 10 delar
Glas 10 delar
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Träskurna figurer 3st
Träskurna figurer 3st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Figurin, 1900-tal
Figurin, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Linea Zero, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Brons 6 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
Värdering800 SEK
Bestickuppsättning 72 delar, "Antwerpen", WMF
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Yrjö Edelmann (f.1941)
Yrjö Edelmann (f.1941)
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vaser 3st, "Coquille", Paul Kedelv för Flygsfors
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Bertil Vallien för Boda
Vas, Bertil Vallien för Boda
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 3st, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bryggarstolar 5st, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsstolar ett par, troligen Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets första del
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Pardörr med ljusinsläpp, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Skänk, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Satsbord 3 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsbord, 1900-tal
Trädgårdsbord, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Trädgårdsmöbler 4 delar
Trädgårdsmöbler 4 delar
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Möbler 3 delar, Leksandsmodell
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Möblemang 5 delar, 1900-talets senare del
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Golvur, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK