Golvkandelaber, 1900-talets senare del
1633
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Sixten Holmgren
1634
Sixten Holmgren
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Ripsmattor 2st
1635
Ripsmattor 2st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
1677
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Handknuten matta, Iran
1680
Handknuten matta, Iran
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Svepask med lock, 1900-talets senare del
1698
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Vikspegel, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti svenska mynt
Parti svenska mynt
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 6st, "Hummel", Goebel
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skruvdragare, DeWalt DCD780
1709
Skruvdragare, DeWalt DCD780
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 6 delar
Ljusstakar 6 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ikoner 2st, Bradex, 1997
Ikoner 2st, Bradex, 1997
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Karl Johan Stenvall, Enviken
Karl Johan Stenvall, Enviken
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, Nils holgersson gården, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Sejdlar och kannor 8 delar
Sejdlar och kannor 8 delar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Evert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 SEK
Golvhylla för hörn, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Kaffeskedar 6+1, silver
Kaffeskedar 6+1, silver
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Samlartallrikar 23st, Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
1727
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Kai Morten-Glud (1912-1992)
1728
Kai Morten-Glud (1912-1992)
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Reproduktion efter Picasso
Reproduktion efter Picasso
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ina Sjöström (1883-1969)
1730
Ina Sjöström (1883-1969)
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Hans Tollsten (1930-1994)
Hans Tollsten (1930-1994)
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Grafiska blad 2st, 1800-tal
Grafiska blad 2st, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Elljusstake, Markslöjd
Elljusstake, Markslöjd
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Bordslyster, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Takampel, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Brännare 2st, Optimus samt Primus
1738
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Träarbeten 9st, Sven Olof Andersson, Borlänge
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Parti leksaker
1740
Parti leksaker
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Väggpendyl, rokokostil, Exakta, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti bokmärken, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-talets andra hälft
1746
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
1747
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Våg, Avery Toledo, England, tidigt 1900-tal
1748
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Precisionsvåg, Axel Kistner, Stockholm
1749
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skomakarbänk med tillbehör, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, 1900-talets slut
1752
Fåtölj, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, "Royal Dream", Fyrklövern
1753
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljudanläggning 2 delar
Ljudanläggning 2 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK