9 Bestickuppsättning 125 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
Matknivar 12st, matskedar 12st, matgafflar 11st, bordsskedar 12st, bordsknivar 12st, bordsgafflar 12st, smörgåsgafflar 11st, smörgåsknivar 12st, kaffeskedar 12st, moccaskedar 11st samt serveringsbestick 8st. Knivarna med rostfria blad.
- Condition:Bruksslitage, repor.
- Dimensions:Matknivarnas längd 22,5, vikt exklusive knivar 3466g., knivarnas vikt 1501g.
Estimate | 25,000 SEK |
Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |