Lowest lot number
- Furniture & MirrorsClear filters
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Ljuslampetter ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Fåtölj, "Seatup", OH Sjögren, 2015
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bord, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skåp, allmoge, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Smyckesskrin på benställning, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Möbler 5 delar
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ergonomiska stolar 2st, Dynamostol
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Emmafåtöljer 3st, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Brickbord, Bengt Hjertén/Borås Cotton "Djurträdgård"
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Salongsbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Matsalsmöblemang 10 delar
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Skrivbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Matbord, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Elektrisk positionsstol, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Matbord, omkring år 1900
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Möbler 5 delar, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Bänkar 2st, allmoge, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Bord med fällskivor, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Matbord, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Spelbord, 1940-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Trappstol, Awab, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Sybord, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Arkivfack, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar 6st, senempire, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvhylla för hörn, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Etagehylla, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Pall, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Soffbord, "Brutus", Englesson, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Bord, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stegpall, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1846
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, klädd i "Golden Lily", William Morris
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Seatup", O.H.Sjögren
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Taburett, Karl Johan stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Matbord, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK