Vasaloppspins 18st, bl.a. 12:e och 13:e
1343
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 3st
Skulpturer 3st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti 3 delar, mellanöstern
Parti 3 delar, mellanöstern
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Träskurna hästar 7st
Träskurna hästar 7st
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kikare, Zenith
Kikare, Zenith
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Serveringsbrickor 2st, 18/1900-tal
1407
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kolbox, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skylt, Stockholm–Roslagens Järnvägar, 1900-talets första hälft
1423
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
LP-skivor 3st, 2023
1434
LP-skivor 3st, 2023
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Konst 3 delar
Konst 3 delar
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Jakttrofé montera på träplatta
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Slipkit, Mirka DE1230 M afc samt Leros 950
Final bid6,800 SEK
Est6,000 SEK
Smörgåsbestick 13 delar, "Ranka", Gense
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Strykjärnsspis, Norra Hammar, no.5
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Armprotes, 1900-talets första hälft
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Bestickuppsättning, SBS, Solingen, Tyskland
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti 5 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Antika föremål 5 delar
Antika föremål 5 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Provdocka, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Radio, Beomaster 900, Bang & Olufsen
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Jardiniere, 1900-tal
Jardiniere, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, 1800-tal
Kandelabrar ett par, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kamera, Graflex
Kamera, Graflex
Final bid800 SEK
Est400 SEK
1679
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti serietidningar, Kalle Anka & co, 1950/60/70-tal
1680
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Jordsikt, "Standard Sikt", A.B. Tornborg & Lundbergh, Stockholm
1688
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Dockvagn, omkring år 1900
1692
Dockvagn, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Resegrammofon, Star, 1900-talets första hälft
1694
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1696
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordstelefoner 2st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti serietidningar, mestadels 91:an, 1950-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti frimärken och brev, bl.a. 1800-tal
Final bid5,200 SEK
Est500 SEK
Frimärken 4st, fyra skilling banco, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti svenska frimärken, 1860/70-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Final bid2,900 SEK
Est500 SEK
Parti svenska frimärken, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordsflaggstång, 1900-tal
1759
Bordsflaggstång, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Mässing 16 delar
Mässing 16 delar
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Jakttrofé, rådjurshuvud
Jakttrofé, rådjurshuvud
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Reklamskyltar 3st, 1960/70-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Förstärkare, Kustom
Förstärkare, Kustom
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Högtalare och förstärkare
Högtalare och förstärkare
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Parti pärlor
1783
Parti pärlor
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1785
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, nysilver, Danmark, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Spritkök 2st, Primus
Spritkök 2st, Primus
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK