Hörnskåp, allmoge, 1700-tal
Hörnskåp, allmoge, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Badkarssoffa, 1900-tal
Badkarssoffa, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöbler 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Linneskåp, 1940/50-tal
Linneskåp, 1940/50-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Stol, Italien, 1960-tal
Stol, Italien, 1960-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, Jacob & Josef Kohn, Österrike, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 6st
Stolar 6st
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, Italien
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar ett par, 1900-talets andra hälft
Est500 SEK
Stol, Engen, Örkelljunga, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karmstol, 1900-tal
Karmstol, 1900-tal
Est500 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kubbstol, 1900-tal
Kubbstol, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer 2st samt fotpall, "Poäng", IKEA
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid700 SEK
Fåtölj, IKEA, 2000-tal
Fåtölj, IKEA, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Skrivbord, "Diplomat", Tingströms, 1960-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Stolar 2st, allmoge barock, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Matbord, "Symphony", Haslev, Danmark
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Karmstol, nordeuropa, 1800-tal
Est500 SEK
Kontorsstolar ett par, Zanotta, Italien
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Stolar 6st, "Turku", IKEA, 1900-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1800-tal
Spegel, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Brasskärm, omkring år 1900
Brasskärm, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Fotpallar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karmstol, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, Gustafs
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Sittpuffar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Hatthylla, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegel, empirestil, 1800-tal
Spegel, empirestil, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Divan, 1800-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Emmafåtölj, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Stol, 1950-tal
Stol, 1950-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vägg- samt stringhylla, 1950/60-tal
1681
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsbord, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, majolika, tidigt 1900-tal
1758
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Trappstol, AWAB, 1950/60-tal
Trappstol, AWAB, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Tamburmajor, 1900-talets andra hälft
1795
Final bid500 SEK
Est500 SEK