Sänggavel, "Ulrika", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Klädskåp 3st, Jakobssons Industrier, Säffle, 1930/40-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, Italien, 1900-talet andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Byrå, tidigt 1900-tal
Byrå, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Pallar ett par, 1800-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skänk med spegelöverdel, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Kontorsstol, omkring år 1900
Kontorsstol, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Konsolbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Möbler 2 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, 1900-talets början
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950-tal
Bokhylla, 1950-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, 1950-tal
Bokhylla, 1950-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Möblemang 4 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, "Borga", Nordiska Kompaniet, 1947
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 6st, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Möblemang 3 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Klädskåp, 1920-tal
Klädskåp, 1920-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Soffa, Louis XV stil, omkring år 1900
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Sybord, 1900-talets början
Sybord, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöblemang 4 delar, Elsa Stackelberg, Fri Form
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Matbord, 2000-tal
Matbord, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Pallar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stringhyllor 2st, 1950/60-tal
Stringhyllor 2st, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Kanapé, 1800-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Salongsbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Gungstol, 2000-tal
Gungstol, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Fällbord, Sven Olof Andersson, Borlänge
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Sänggavlar 2 par, 1960-tal
Sänggavlar 2 par, 1960-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, bär datering 1752
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Hallmöbel, art deco, 1930-tal
Hallmöbel, art deco, 1930-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Fällstege, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Gungstol, 2000-tal
Gungstol, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Piedestal, tidigt 1900-tal
Piedestal, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK