Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, Biedermeyer, troligen Ryssland, 1800-talets första hälft
Final bid4,800 SEK
Est2,500 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Lådfack, Edsbyverken, daterat 1965
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Skåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Karmstol, Karl Erik Kullén för Bodafors
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Fåtölj med fotpall, Nordic Easy Chair, 2013
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Bokhyllor 3st, 1950/60-tal
Bokhyllor 3st, 1950/60-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Karmstol, Hans Olsen, modell 107, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Stol, allmoge rokoko, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, omkring år 1800
Skåp, omkring år 1800
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Hallmöbel, Fröseke, 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Ritningsskåp/arkivskåp, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, allmoge, 1700-tal
Skåp, allmoge, 1700-tal
Final bid7,800 SEK
Est1,500 SEK
Klädskåp, omkring år 1900
Klädskåp, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Sideboard, 2000-tal
Sideboard, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Möblemang 5 delar, troligen Englesson, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Karmstol, 1950/60-tal
Karmstol, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Möblemang 5 delar, "Vindö", Svante Skogh
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Salskåp, "Vindö", Svante Skogh
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Serveringsvagn, "Tellus", Eric Gustafssons Möbelfabrik, Brittatorp
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Barskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Clubfåtölj, 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Sminkmöbel, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1800-tal
673
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Matbord med skiva från 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Salskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1900-tal
Matbord, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skrivbord, 1800-tal
Skrivbord, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Slagbord, 1800-tal
Slagbord, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Möblemang 5 delar, 1950/60-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Bänkar 2st, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 6st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK