Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets första del
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Elljusstake, "Titus", Boström Original
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
945
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Pagos, 1950-tal
Golvlampa, Pagos, 1950-tal
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Takkrona, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bordsfotogenlampa, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
1154
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1155
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, "Aurora", Flos, Italien
1167
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Ljusampel, empirestil, Einar Bäckström, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Elljusstake, "Luciatåg"
Elljusstake, "Luciatåg"
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampa med bordsskiva, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skomakarlampa, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, "Näckros", Huset vid ån
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Stormlykta, Optimus 200P
Stormlykta, Optimus 200P
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
1384
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
1390
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1393
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, omkring år 1900
1411
Taklampa, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets slut
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-tal
Bordslampor ett par, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Hans Agne Jakobsson
Taklampa, Hans Agne Jakobsson
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Catelleni & Smith, Italien
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, art deco stil, Woka, Österrike
Final bid2,600 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Belysning 7 delar
Belysning 7 delar
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Mössplåtar/lampetter ett par, 18/1900-tal
1571
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st
1584
Bordslampor 2st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
1684
Final bid200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Takplafond, 1930/40-tal
1692
Takplafond, 1930/40-tal
Final bid2,900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
1693
Final bid900 SEK
Est500 SEK
1696
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Taklykta, 1900-tal
Taklykta, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
1753
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vägglampor 3st, art deco stil, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, G.W.Harnisch, Köpenhamn
1990
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, omkring år 1900
2019
Final bid600 SEK
Est500 SEK