Bordslampa med vattenfontän, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1576
Final bid600 SEK
Stormlykta, Petromax
1583
Stormlykta, Petromax
Final bid700 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. Eric Wärnå
1598
Final bid900 SEK
Kandelaber, 1900-talets slut
1630
Kandelaber, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Takfotogenlykta, tidigt 1900-tal
1778
Final bid500 SEK
Bordslampa, art deco stil, Lyktan Bankeryd
Final bid500 SEK
Klotlampor ett par, 1940-tal
1795
Klotlampor ett par, 1940-tal
Final bid600 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
1803
Final bid700 SEK
Belysning 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Bordslampor 2st
Bordslampor 2st
Final bid700 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets andra hälft
1831
Final bid800 SEK
Stormlyktor 3st samt kupor 2st
1832
Final bid400 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
1857
Final bid400 SEK
Takkrona, 1900-tal
1910
Takkrona, 1900-tal
Final bid200 SEK
Industrilampor 2st, 1900-tal
1912
Industrilampor 2st, 1900-tal
Final bid600 SEK
Takplafond, 1940-tal
1990
Takplafond, 1940-tal
Final bid200 SEK
Ljusampel, empirestil, 1900-talets första hälft
2034
Final bid500 SEK
Belysning 4 delar, 1900-talets andra hälft
2050
Final bid800 SEK
Industrilampor 4st, 1900-talets andra hälft
2055
Final bid800 SEK
Belysning 5 delar
2056
Belysning 5 delar
Final bid900 SEK
Bordslampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
2200
Final bid200 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
2211
Final bid200 SEK
2307
Final bid100 SEK
Elljusstakar 2st, Philips
2311
Elljusstakar 2st, Philips
Final bid300 SEK
2320
Final bid600 SEK
2321
Final bid400 SEK
2371
Final bid200 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
2495
Final bid200 SEK
Belysning 4 delar
2593
Belysning 4 delar
Final bid600 SEK
Lampkupor 5st, mestadels 1900-talets första hälft
2597
Final bid700 SEK
Elljusstakar 9st, bl.a. Åvikens
2699
Final bid400 SEK
Belysning 7 delar
2707
Belysning 7 delar
Final bid300 SEK
Julbelysning 4 delar, bl.a. Konstmide
2712
Final bid300 SEK
Bordslampa med fontän, 1900-talets slut
2721
Final bid300 SEK
Taklampor 4st, 1900-talets andra hälft
2795
Final bid400 SEK
Takfotogenlampa, tidigt 1900-tal
2809
Final bid400 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal
2824
Final bid200 SEK
Takfotogenlampa, 1900-talets andra hälft
2825
Final bid200 SEK
2849
Final bid300 SEK
Belysning 5 delar
2863
Belysning 5 delar
Final bid1,100 SEK
Elljusstakar 3st, bl.a. Konstsmide
2873
Final bid300 SEK
2875
Final bid200 SEK
Ljuskrona, 19/2000-tal
2940
Ljuskrona, 19/2000-tal
Final bid200 SEK
Belysning 5 delar
2949
Belysning 5 delar
Final bid800 SEK
Golvlampor 2st, 2000-tal
2961
Golvlampor 2st, 2000-tal
Final bid700 SEK