Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Golvlampa, Nordiska Kompaniet, 1940/50-tal
876
Final bid400 SEK
Bordslampa, "Knubbling", Anders Pehrson för Atelje Lyktan
Final bid800 SEK
Bordslampa, "Mars", Ateljé Lyktan
Final bid500 SEK
Ljusstakar 5st, "Nagel", Ceasar Stoffi
Final bid1,000 SEK
Bordslampa, 1920-tal
887
Bordslampa, 1920-tal
Final bid500 SEK
Bordslampa, jugend, 1910/20-tal
Final bid400 SEK
Vägglampor ett par, "Skarabé", Ateljé Lyktan
Final bid600 SEK
Bordslampa, "Tuben", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
Final bid800 SEK
Väggljusstake, Thomas Hellström för Nittsjö
898
Final bid100 SEK
Vägglampa, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Bordslampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Final bid600 SEK
Bordslampa, Anna Lisa Thomsson för Ekeby
Final bid1,100 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Final bid800 SEK
Takkrona, oskariansk, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Kandelaber, Bengt Lindberg
Kandelaber, Bengt Lindberg
Final bid600 SEK
Final bid900 SEK
Golvlampor 2st
Golvlampor 2st
Final bid500 SEK
Ljusstakar 8st, Birgitta Hedlund
Final bid700 SEK
Bordslampa, IKEA
Bordslampa, IKEA
Final bid500 SEK
Takplafond, "Plafo", Luxus, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Bordslampa, Murano, Italien
Bordslampa, Murano, Italien
Final bid500 SEK
Bordslampa, Tiffanystil, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Himmelsglob, Columbus, Johannes Reim
Final bid500 SEK
Kandelabrar ett par, Hedemora, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Kandelabrar ett par, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Vägglampor ett par, Armaturhantverk, Tibro
Final bid800 SEK
Bordslampa, tidigt 1900-tal
1272
Bordslampa, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Final bid500 SEK
Badrumslampor 2st, bl.a. Sigvard Bernadotte
1284
Final bid200 SEK
Plafond, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Plafondlampa, 1900-talets första hälft
1323
Final bid400 SEK
Bordslampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
Final bid400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid900 SEK
Väggfotogenlampor ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Ljusstake, "Nordic Light", Jonas Grundell för Designhouse
Final bid600 SEK
Taklampa, troligen Tilgman, 1960-tal
Final bid300 SEK
Golvlampor ett par, 1950/60-tal
1426
Final bid1,100 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Final bid400 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK