1851
Kuddar 4st, "Florida", Åhlens
Final bid700 SEK
1880
Textilt handtryck, efter Winter Carl Hansson
Final bid300 SEK
1890
Final bid100 SEK
1897
Ryamatta, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
1898
Handknutna mattor 3st
Final bid300 SEK
1902
Vävd ullmatta
Final bid1,200 SEK
1971
Final bid400 SEK
1998
Parti textilier, mestadels linne
Final bid200 SEK
2014
Final bid100 SEK
Ryamattor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
2198
Final bid400 SEK
2230
Textilt handtryck, efter Anders Larsson
Final bid200 SEK
2248
Final bid500 SEK
2257
Parti lakan med spets
Final bid300 SEK
2270
Äldre vaddtäcken 2st
Final bid300 SEK
2518
Textilt handtryck, Jobs
Final bid200 SEK
2521
Parti dräktdelar, textilier, m.m.
Final bid200 SEK
2564
Handknutna mattor 2st, orientaliska
Final bid600 SEK
2565
Final bid200 SEK
2623
Plädar 3st, bl.a. Foxford
Final bid200 SEK
2627
Ryamattor 3st, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
2635
Final bid100 SEK
2653
Parti sorge- och nattkläder, m.m.
Final bid200 SEK
2664
Textilier 5 delar
Final bid200 SEK
2681
Parti spetsar, m.m., bl.a. 18/1900-tal
Final bid300 SEK
2689
Virkat dubbelöverkast
Final bid100 SEK
2699
Plädar 7st, bl.a. Tidstrand, Habo
Final bid600 SEK
2809
Ryamattor 2st
Final bid300 SEK
2820
Shaggduk, omkring år 1900
Final bid400 SEK