Vägghörnskåp, allmoge, bär datering 1752
Final bid200 SEK
Stockbänk,
Final bid500 SEK
Himmelssäng, omkring år 1900
Final bid2,900 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Gungstol, Daniel Anton Zetterström, Falun, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Trädgårdsbord, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Fåtölj med fotpall, BD, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Klädskåp, IKEA, 2000-tal
Final bid900 SEK
Fåtölj, Kinnarps, 2000-tal
Final bid100 SEK
Stolar 4st, Ulferts, 1960-tal
Final bid200 SEK
Vedlår, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs
Final bid400 SEK
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Vagga, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Piedestal, jugend, 1900-talets början
Final bid1,400 SEK
Regisörstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Spegel, 19/2000-tal
Final bid200 SEK
Fågelbur, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Vägghylla, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Kartotek, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
1397
Kubbstol, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Målarstaffli, Mabef, 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
1417
Soffbord, 1950-tal
Final bid500 SEK
Soffbord, 1950-tal
Final bid800 SEK
Final bid600 SEK
Solsäng samt fåtölj, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Kontorsstol, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Stolar ett par, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Bord, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Stolar ett par, Thonetmodell, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Stol, rokoko, 17/1800-tal
Final bid800 SEK
Final bid500 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Trappstol, AWAB, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
1587
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
1589
Fåtölj, "Domstolsfåtöljen", Bengt Ruda
Final bid700 SEK
1598
Rökbord, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
1599
Final bid500 SEK
Trädgårdsstolar 4st, Scancom, Danmark
Final bid800 SEK
Pall, 1900-tal
Final bid100 SEK
Spegel, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
1756
Byråer ett par, 1960-tal
Final bid800 SEK
Möbler 3 delar, 1900-talets slut
Final bid500 SEK