Möbler 2 delar, England, 1900-tal
Final bid600 SEK
Final bid1,100 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Bestickschatull, barock, daterat 1717
Final bid500 SEK
Vägghylla, 1800-tal
Vägghylla, 1800-tal
Final bid800 SEK
Hörnskåp med vitrin, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Bokhyllor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Soffa, 1900-talets början
Soffa, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, daterat 1823
Final bid1,700 SEK
Serveringsbord, Yngve Ekström för Swedese
Final bid300 SEK
Bord, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Stolar 4st, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Final bid600 SEK
Disk, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Byrå, 1960-tal
Byrå, 1960-tal
Final bid500 SEK
Stolar ett par, barock, 1700-talets första hälft
Final bid400 SEK
Stolar 6st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Stolar 2 par, barockstil, 1800-tal
Final bid100 SEK
Fåtölj, barockstil, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Stolar 4st, spansk barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Väggbord, allmoge, 1800-tal
Väggbord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Korgstol, 1900-tal
Korgstol, 1900-tal
Final bid300 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Soffbord, "Superellips", Bruno Mathsson för Mathsson International
Final bid2,200 SEK
Stolar ett par, Leksandsmodell, daterade 1988
Final bid1,000 SEK
Final bid600 SEK
Byrå, 19/2000-tal
Byrå, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Bänk, 1900-talets andra hälft
Bänk, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Soffbord, "Junker", Bror Boije för DUX
Final bid200 SEK
Final bid600 SEK
Skrivbord, Åtvidaberg, 1900-talets första hälft
Final bid1,700 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Fållbänk, allmoge, 1800-talets senare del
Final bid1,300 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Final bid500 SEK
Karmstol, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Bänkar 3st, bl.a. 18/1900-tal
Bänkar 3st, bl.a. 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Final bid400 SEK
Fåtölj, funkis, 1930/40-tal
Fåtölj, funkis, 1930/40-tal
Final bid400 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Final bid1,100 SEK
Hörnskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Final bid300 SEK