2201
Matservisdelar, Gustavsberg, omkring år 1900
Final bid100 SEK
2209
Syltkrukor 10st, mestadels Höganäs
Final bid600 SEK
2252
Final bid200 SEK
2275
Final bid100 SEK
2287
Keramik 8 delar
Final bid200 SEK
2292
Final bid200 SEK
2297
Mat- och kaffeservisdelar, Hackefors
Final bid1,200 SEK
2363
Parti keramik, 1900-talets första hälft/mitt
Final bid100 SEK
2466
Keramik 8 delar
Final bid300 SEK
2485
Final bid400 SEK
2528
Parti keramik, glas, m.m.
Final bid400 SEK
2575
Final bid1,700 SEK
2585
Final bid900 SEK
2601
Figuriner 2st, Elsa respektive Margareta Borelius
Final bid1,500 SEK
2602
Väggplakett, Helmut Friedrich Schäffenacker
Final bid900 SEK
2608
Parti porslin, bl.a. 18/1900-tal
2612
Buljongkoppar med fat 10st. ALP Lidköping
Final bid100 SEK