11 Skålar ett par, silver, Carl Fredrik Carlman, Stockholm, 1898
Snäckformade. Med reliefdekor. Ornamenterade hänklar.
- Condition:Omarbetade med fot från 1900-talet. Mindre bulor, slitage
- Dimensions:Höjd 17, längd 24
- Weight:853
Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |