Dalahästar 7st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Samisk slöjd 4 delar
1147
Samisk slöjd 4 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Anatomiska modeller 2st
1148
Anatomiska modeller 2st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Högtalare, Pathé, TSE, 1900-talets första hälft
1149
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Knivar 7st, J.Marttiini, Finland
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Ishink, Bodum
1164
Ishink, Bodum
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Hattstock, 1900-talets första del
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Sytrådsmontrar 2st, Mölnlycke Garn, omkring 1900-talets mitt
1179
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parti svenska sedlar
1184
Parti svenska sedlar
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Bestickservisdelar 38st, "Ranka", Gense
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Paraplyställ, 1900-tal
Paraplyställ, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Urna i sten, 1900-tal
Urna i sten, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Nysilver 6 delar, 18/1900-tal
Nysilver 6 delar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 3st
1235
Knivar med slida 3st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fågelbur, 19/2000-tal
1238
Fågelbur, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghängare 2st, Dekorativ, Skogslunds Metallgjuteri
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Serveringsbrickor 3st, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Flaskställ, 1900-talets första hälft
1248
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Fiskerullar 2st, Abu
Fiskerullar 2st, Abu
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Flaskback, Falu Ångbryggeri, 1949
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Plast 7 delar
Plast 7 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Sytrådsmonter, Chadwicks, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Sytrådsmonter, "Clarks Anchor", 1900-talets första hälft
1296
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Friluftsserviser 4st, "Taffel", Sigvard Bernadotte för Husqvarna
1301
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Käppställ med skål, tidigt 1900-tal
1302
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Butiksställ för rakblad, "Matador"
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Knapp- samt sytrådslåda, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Butiksställ, Prym, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Flaskback, Winborgs, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Serveringsbricka, 18/1900-tal
Serveringsbricka, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Bestickservisdelar, "Singoalla", Nilsjohan
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Skylt, Kunglig Hovleverantör, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Bestickuppsättning, "Kungsholm", Hallbergs
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti fällknivar, bl.a. Tyskland, Sheffield
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nintendo Entertainment System
Nintendo Entertainment System
Est400 SEK
Högtalare ett par, Sonab
1362
Högtalare ett par, Sonab
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Mopedhjälmar 3st, bl.a. Svemo
Mopedhjälmar 3st, bl.a. Svemo
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Båtmotor, Mariner 20
Båtmotor, Mariner 20
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Skivspelare, Lenco L-3866
Skivspelare, Lenco L-3866
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Mässing 4 delar
1368
Mässing 4 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Plast 7 delar
1377
Plast 7 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Träskurna och bemålade hästar 9st
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Kabaretfat, Digsmed, Danmark
Kabaretfat, Digsmed, Danmark
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordsmonter, tidigt 1900-tal
Bordsmonter, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Terrin med lock, Louis XVI stil, 1900-tal
1390
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Telefonväxel, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
1394
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, Rose
1395
Bestickservisdelar, Rose
Final bid600 SEK
Est400 SEK