Stol, barock, 1700-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Damarbetsbord, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffbord, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid5,000 SEK
Est2,000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1786
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, Ferdinand Lundqvist, Stockholm, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Pelarbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsmöbel 5 delar, 1900-talets slut
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Fåtölj med fotpall, samtida
Fåtölj med fotpall, samtida
Final bid5,600 SEK
Est2,000 SEK
Tamburmajor, tidigt 1900-tal
Tamburmajor, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Damskrivbord, rokokostil, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsmöblemang 3 delar, Grythyttan
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Möbel, empirestil, 1900-talets börjanm
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, Grythyttan
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Barskåp, rokokostil, 1900-tal
Barskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skänk, allmoge, Dalarna, 1800-talets början
Final bid4,400 SEK
Est1,000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bergère, Louis XV stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Golvhörnskåp med vitrin, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sekretär, allmoge, omkring år 1800
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Skrivskåp med vitrindel, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1813
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Bokskåp, 1800-talets slut
Bokskåp, 1800-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Vippbord, "Krogsta", IKEA:s 1700-tals serie
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vägghörnskåp, barock, daterat 1778
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skrivskåp med vitrin, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Golvhörnskåp, 1800-tal
Golvhörnskåp, 1800-tal
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Planteringslådor 4st, Elsa Stackelberg för Fri Form
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, "Exen", Tord Björklund, IKEA, 1980-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, 1940/50-tal
Byrå, 1940/50-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Parksoffa, Näfveqvarns Bruk, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Trågsoffa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Karmstolar 3st, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Korgstol, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK