Lowest lot number
- Furniture & MirrorsClear filters
Stolar 4+2, bl.a. Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Positionsstolar ett par och bord, Triconfort, Frankrike
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsmöblemang 6 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Fällbord, barockstil, 1900-talets första del
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skåp, barockstil, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöbler 6 delar, mestadels Grythyttan
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 6st, Bellmanmodell, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Kontorsstol, Johansson Design
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Herr- och dambetjänt, "Häpen", Ehlén Johansson för IKEA
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Korgstolar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Hängfåtölj, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Gungstol, funkis, 1930/40-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vedlår, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, "Stora Fjäderbrickan", Carl Malmsten
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Lavoar, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Nattduksbord, jugend, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Möbler 2 delar, Fermob, Frankrike
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Soffa, "Visingsö", Carl Malmsten
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Piedestal, 1900-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par samt taburett, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Salongsbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, 1950-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Satsbord i 2 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Orgelpall, empirestil, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vikskärm, 1900-talets första del
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Vägghylla samt bord, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Sidobord, "PS 2014", Richardson, Brill, Williams för IKEA
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Karmstolar ett par, Karl Johan, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Bord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, renässansstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fotpall, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK