Svensk militärklocka, Candino, 1960-tal
769
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Fickur 3st, USA
803
Fickur 3st, USA
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bordspendyl, gustaviansk stil, 1900-tal
814
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Herrarmbandsur, Seiko, Sports 150
841
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur, flygarmodell, 19/2000-tal
848
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordsur, omkring år 1900
Bordsur, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordspendyl, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fickur 30st, "Glory of Steam", Atlas Edition
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Herrarmbandsur 2st, omkring 1900-talets mitt
939
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Damarmbandsur, Omega, Gèneve
Damarmbandsur, Omega, Gèneve
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Gökur, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Bordsur, Charles Frodsham, London, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Damarmbandsur i 18k, Cauny
Damarmbandsur i 18k, Cauny
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Pendelur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Herrarmbandsur 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Pendelur, Junghans, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur 4st
Herrarmbandsur 4st
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Armbandsur 2st
1160
Armbandsur 2st
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Klockor 8 delar
Klockor 8 delar
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Fickur 15st, The Heritage Collection, Atlas Edition
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvursfodral, daterat 1814
Golvursfodral, daterat 1814
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Golvursverk, Johannes Sedman, Christinehamn, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Klockor 5st samt fickursställ
1426
Klockor 5st samt fickursställ
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Årsur 2st
1449
Årsur 2st
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Gökur 3st, 1900-tal
Gökur 3st, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est400 SEK
Fickur 2st, silver
Fickur 2st, silver
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Pendelur 2st, omkring år 1900
Pendelur 2st, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
1554
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Vägg- samt bordsur, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Klockor 8st
1618
Klockor 8st
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Golvursverk, Stjernsund, 1700-tal
1628
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fickur 5st, varav 4st i silver, bl.a. LUC
1640
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Klockor 4st
1648
Klockor 4st
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Väggur, tidigt 1900-tal
1660
Väggur, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti armbandsur
Parti armbandsur
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur 19st
Herrarmbandsur 19st
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
1921
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Väckarur 12st, 1900-talets första hälft samt mitt
1932
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Bordsur 7st, tidigt 1900-tal
1934
Bordsur 7st, tidigt 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
Armbandsur, Marc by Marc Jacobs
1973
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Pendelur, Junghans, tidigt 1900-tal
1984
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti armbandsur
2046
Parti armbandsur
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Väggur 2st
2166
Väggur 2st
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Väggur 8st, bl.a. omkring år 1900
2168
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti reservdelar och urverk
2182
Parti reservdelar och urverk
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stort parti armbandsur, armband och delar
2236
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK