Lowest lot number
- Glassware and CrystalsClear filters
1392
Ölglas 12st, "Harald", Valto Kokko för Iittala
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
1444
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Konstglas 9 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
1560
Vinglas 7st, "Chateau", Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1579
Ölglas 6st, Kaj Stenvall
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vaser 3st, "Confusion", Magnus Forthmeiier för Orrefors
Final bid500 SEK
Est400 SEK
1687
Karaff med 6st snapsglas, Stockholms Glasbruk, Ture Berglund
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti glas, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Glasservisdelar, "Buster", Göran Wärff för Kosta
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Glas 21 delar, mestadels 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
1845
Champagneskålar 8st, "Maja", Eva Englund för Orrefors
Final bid800 SEK
Est400 SEK
1861
Glas och kristall 11 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1959
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1974
Parti vin- och starkvinsglas
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1975
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1987
Parti glasföremål
Final bid200 SEK
Est500 SEK
2001
Glas 9 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
2072
Glas 26 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
2088
Parti glas- och kristallföremål
Final bid200 SEK
Est400 SEK
2107
Final bid300 SEK
Est500 SEK
2455
Final bid500 SEK
Est400 SEK
2508
Parti glasföremål
Final bid600 SEK
Est400 SEK