Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, 19/2000-tal
Skåp, 19/2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-tal
Skåp, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Konsolbord ett par, Biörs Snickerifabrik, Insjön
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Konsolbord 2st, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skänk, 1900-talets första hälft
Est1,500 SEK
Salongsbord, 1920/30-tal
Salongsbord, 1920/30-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Hallmöbel, 1960-tal
Hallmöbel, 1960-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, "Skrindan", Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar 3st, Erkers, Siljansnäs
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 3st, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Stolar 8st, 1800-tal
Stolar 8st, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est2,000 SEK
Piedestal, 1920-tal
Piedestal, 1920-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Piedestal, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Parksoffa, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parkbänk, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Sekretär, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Piedestaler ett par, empirestil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, Kinesisk stil, USA, 19/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Klädskåp, 1910/20-tal
Klädskåp, 1910/20-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Sminkmöbel, Biedermeier, 1800-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, England, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Pelarbord, 1800-tal
Pelarbord, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, Nordiska Kompaniet, 1950-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pall, Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, 1998
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Stolar 4+2, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Final bid5,200 SEK
Est1,500 SEK
Sminkmöbel, 1930-tal
Sminkmöbel, 1930-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
464
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Salskåp, gustaviansk stil, Bodafors, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 19/2000-tal
Skåp, 19/2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK