Stolar ett par, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets början
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Öronlappsfåtölj, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1849
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Kista, allmoge, daterad 1838
Kista, allmoge, daterad 1838
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets första del
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Soffa, "Florida", Bröderna Wigells
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Karmstolar ett par, "Florida", Bröderna Wigells
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, "Shaker", Grange, Frankrike
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
Skåp, Eugen Höglund, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Köpmansdisk, omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Vippbord, tidigt 1900-tal
Vippbord, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par samt stolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Taburetter ett par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj med två fotpallar, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Vägghörnskåp, gustavianskt, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Vippbord, England, 1800-tal
Vippbord, England, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, "Pinocchio", Yngve Ekström
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal
Skåp, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Byrå, empire, 1800-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, "Frisco", Folke Ohlsson för Tingströms
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, 1960-tal
Fåtöljer ett par, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Pallar 3st, Kina
Pallar 3st, Kina
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, Kina
Soffa, Kina
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, "Thea", Yngve Ekström
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skärmvägg 2 delar, Tom Dixon, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Skåp med bordsskiva, 1800-tal
Skåp med bordsskiva, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut
485
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, gustaviansk, Niclas Falkengren, Jönköping, 1700-talets slut
530
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, nyrokoko, 1800-talets senare del
652
Final bid2,000 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1800-tal
724
Spegel, 1800-tal
Final bid6,400 SEK
Est1,500 SEK
Spegel, Aksel Kjersgaard, Danmark
767
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK