Gryta, 18/1900-tal
Gryta, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
1706
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Takhängare med krokar, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Jakttrofé monterad på träplatta
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Havsfiskespö med rulle, King Fisher GK-74
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti LP-skivor
Parti LP-skivor
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dalahästar och dalatuppar 9 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Herbarium 2st, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Spark, 1900-talets början
Spark, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bestickuppsättning i nysilver, "Haga"
1753
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Akustisk gitarr, Herman Carlsson Levin
1759
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Grytor med lock 3st, bl.a. Ronneby Bruk
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vindflöjel, 1900-tal
Vindflöjel, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
PSP, Sony
1767
PSP, Sony
Final bid300 SEK
Est400 SEK
PIanodragspel, Tell, modell 200P
1768
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bestickservisdelar, "Haga", nysilver
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Dalahästar 10st
Dalahästar 10st
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Barnvagn, omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Tavla med inramade brevkort från början av 1900-talet
Est400 SEK
Resegrammofon, His Master's Voice, 1900-talets första hälft
1818
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Röjsåg, Tanaka, TBC-422B
Röjsåg, Tanaka, TBC-422B
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Sykorg, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Anatomisk modell av ryggrad
1826
Anatomisk modell av ryggrad
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Samling mineraler
1827
Samling mineraler
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Emaljerat 11 delar, mestadels Kockums
1829
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Fönster ett par, 18/1900-tal
1832
Fönster ett par, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Elsparkcykel, Xiaomi
1834
Elsparkcykel, Xiaomi
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Instrument 2st
1836
Instrument 2st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1840
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
TV, Samsung, UE55F6475SB
1845
TV, Samsung, UE55F6475SB
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti fotoalbum, tidigt 1900-tal
1846
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Akustisk gitarr, Herman Carlson Levin
1847
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Äldre golfklubbor 4st, England, 18/1900-tal
1856
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Parti kameradetaljer
1862
Parti kameradetaljer
Final bid700 SEK
Est800 SEK
1871
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Vedspis, Gävleverken
Vedspis, Gävleverken
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti knivar
1877
Parti knivar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dekorornament 4st, rokokostil, 1900-tal
1878
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Trädgårdskrukor 3st
1885
Trädgårdskrukor 3st
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Fotoalbum 7st, 1900-talets början
1889
Final bid800 SEK
Est500 SEK
1894
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Mässingsföremål 8 delar
1899
Mässingsföremål 8 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Stickmaskin, AB Lindens, Nässjö
1900
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1903
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1908
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1913
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Parti bijouterier
1915
Parti bijouterier
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kryddhylla, 1900-talets första hälft
1944
Final bid300 SEK
Est400 SEK