Barstolar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
 Möblemang 5 delar, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Stol, senbarock, daterad 1723
Stol, senbarock, daterad 1723
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
Hallmöbel, Emmaboda Möbelfabrik, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Soffbord, "Hellas", Engström & Myrstrand för Tingströms
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kista, allmoge, daterad 1841
Kista, allmoge, daterad 1841
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Hyllor ett par, 2000-tal
Hyllor ett par, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Skåp, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est500 SEK
Skrivbordsstol, 1800-tal
Skrivbordsstol, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
Vägghörnskåp, 1700-tal
Vägghörnskåp, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Tallrikshylla, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Stolar 5st, 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Hallmöbel med spegel, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Slagbord, 1900-talets senare del
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, "Stressless", Ekornes, Norge
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1960-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, England, 18/1900-tal
Matbord, England, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Kontorsstol, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Pallar ett par, 1940-tal
Pallar ett par, 1940-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, Karl Erik Ekselius, 1960-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Nattduksbord ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Soffgrupp 3 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstol, Ljungqvist Möbelfabrik, 1950-tal
Est800 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Sybord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Sidobord, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Hylla på hjultrissor, industristil, 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Skåp för barn, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstolar 3st samt fällstolar ett par
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
Reclinerfåtölj, 2000-tal
Reclinerfåtölj, 2000-tal
Est500 SEK
Fotpallar ett par, "Junker", Bror Boije
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Vägghängare, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Karmstol, "Gustavus", Carl Malmsten
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bänk, 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Stolar 3st, allmoge, 1800-tal
Stolar 3st, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, Bröderna Andersson, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Delar till vägghylla, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Konsolbord, 1800-talets slut
Konsolbord, 1800-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK