Stolar 6st, 18/1900-tal
493
Stolar 6st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
494
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Fåtölj med fotpall, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
495
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Bänk, "Tokyo", Ingvar Sandström för Nordiska Kompaniet, 1965
496
Final bid3,600 SEK
Est2,500 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten
497
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Blombänk, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stolar 5st, AB Linde Nilsson, Lammhult
550
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Spegel, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
575
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Soffa, Louis XVI, Danmark, 17/1800-tal
579
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
582
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Matbord, "Gustavus", Carl Malmsten
620
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, England, tidigt 1900-tal
627
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 19/2000-tal
628
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, Claes Hultberg, Stockholm
654
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
658
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Spegel samt spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
698
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Spegelram, 1800-tal
740
Spegelram, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegel, Aksel Kjersgaard, Danmark
860
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Däckstolar 2st, Gold KWA samt Scancom
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lådfack, 1900-talets första del
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Konsolbord, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sybord, empirestil, 1800-tal
Sybord, empirestil, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Väggskåp, allmogestil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Byrå, 1800-tal
Byrå, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Väggskåp, allmoge, södra Sverige, daterat 1801
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstol, "Klinte", Tord Björklund för IKEA
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Motordriven fåtölj, Hjort Knudsen, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skrivbord, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Brasskärm, omkring år 1900
Brasskärm, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Orgelpall, omkring år 1900
Orgelpall, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Sidobord ett par, 1950/60-tal
Sidobord ett par, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Salskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffa och fåtöljer ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Lådfack, Nymans Verkstäder, 1900-talets första hälft
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar ett par, "Draken", IKEA, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Pottskåp, empire, 1800-tal
Pottskåp, empire, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Konsolbord, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Serveringsbord 3st, Englesson, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK