Lowest lot number
- MiscellaneousClear filters
1161
Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Relief, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Tändsticksställ, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Mörksuggor 6st
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Dörrtrycken 11st, rokokostil, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Dörrhandtag 5 delar, bl.a. 17/1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Provdocka, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Priskurant, "Fiskredskap", Albert Engström Fiskredskapsfabrik, Falun, 1916
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Mikroskop, Leitz, Wetzlar
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, "Colorina", Nanny Still för Hackman
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar 48st, "Rose"
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Cykelkärra, Weber
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
Skeppsfönster, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Bordständare, "Monte Carlo", Japan, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1267
Modell av segelbåt, "Olivebank", Mariehamn
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 2st
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1271
Grindar ett par, 18/1900-tal
Final bid5,400 SEK
Est3,000 SEK
1273
Knivar med slida 2st, samiska arbeten
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti dalahästar i miniatyr, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
1286
Cykelkärra, Burley
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Luftgevär med kikarsikte
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Dörrhandtag ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
1318
Fiskbestick 24 delar, "Haga"
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Besticksuppsättning, "Rose"
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
1343
Emaljerade grytor 2st, bl.a. Husqvarna
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Pipskåp, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Brevkniv, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Korkskruvar 10st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Luftpistol, Gamo Compact
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Spegel och spegellampetter ett par, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Gasolkök, Sievert, modell 925
Final bid600 SEK
Est800 SEK
1443
Bestickservisdelar, "Singoalla", Nilsjohan
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1444
Kylaremblem till Ford Crown Victoria, 1950-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nötknäppare, 1900-talets första hälft
Est400 SEK
Väggdekoration, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1462
Smide 6 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Dalatuppar 10st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
1464
Rostfritt 4 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Demonstrationsmotor, Motopuck, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Uppstoppad gräsand
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Uppstoppad silltrut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kagge i nysilver, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Jubileumssåg, Sandviks Högbo, 288
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Mässings- och kopparföremål 7st, bl.a. 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti vikter
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Uppstoppad räv
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvhögtalare ett par, Bang & Olufsen, Beovox S60
Final bid2,000 SEK
Est500 SEK
Modellsegelbåt, "Blue Nose", 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK