Lowest lot number
- Furniture & MirrorsClear filters
Skänkskåp, allmoge, 1700-talets slut
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 2st, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Pelarbord, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Kärlhylla, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsmöbel 5 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Caféstolar 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsmöbel 4 delar, ITA Ingelstaverken
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Skåp, delvis barock, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 10st, Carl Erik Ekström för Albert Johansson, Hyssna
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, "A71", Karl Olof Westberg för Tengsjö Möbler, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar 10st, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Hatthylla, Alvar Aalto, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Sängloop, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
464
Karmstolar ett par, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdsstolar ett par, tidigt 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK
Parksoffa, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Trädgårdsbord, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Cafébord, Ludvigbergs Verkstad, Stockholm, no.30, 1900-tal
Final bid5,200 SEK
Est2,000 SEK
469
Soffbord, "Lilla Salen", Carl Malmsten
Final bid800 SEK
Est800 SEK
620
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
746
Dockskåp, 1900-talets första del
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Speglar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
866
Spegel, sengustaviansk stil, 1900-talets första del
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Altanmöbel 7 delar, 2000-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
Badkar i zink, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer 4st samt bord, Niels Gammelgaard för IKEA
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Industriskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Hylla, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Soffbord 2st, 1970-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Staffli, omkring år 1900
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Soffa samt bord, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Karmstolar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Gungstol, Edsbyverken, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tallrikshylla, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, Stolab, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kista, barockstil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Möblemang 5 delar, 19/2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Solstolar 3st samt pall, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Altanmöbler 5 delar
Final bid6,200 SEK
Est800 SEK