Vitrinskåp 3st, IKEA, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Pallar för barn, ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Syskrin, 18/1900-tal
Syskrin, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1800-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pall, allmoge, 18/1900-tal
Pall, allmoge, 18/1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Taburett, Karl Johan stil, tidigt 1900-tal
1384
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Sybord, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Spegel med konsolbord, 1900-talets första hälft
1415
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegel, art deco, 1900-talets första hälft
1429
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1800-tal
Spegel, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Brasskärm, tidigt 1900-tal
Brasskärm, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
Bord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Pall, Gerdmans, Markaryd, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Blombord, jugend, 1900-talets början
1585
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
1593
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Sidobord, Messin, FInland
1647
Sidobord, Messin, FInland
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Byrå, barockstil, 1900-talets första hälft
1654
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kontorsstolar 2st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Fåtöljer ett par, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Knoppbräde, 1800-tal
Knoppbräde, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Fåtöljer 2st
Fåtöljer 2st
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Stolar ett par, "Tokyo", Yngvar Sandstöm och David Rosén för Nordiska Kompaniet, 1960
1843
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vagga, allmoge, daterad 1882
1854
Vagga, allmoge, daterad 1882
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Piedestal, omkring år 1900
1871
Piedestal, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stolar 10st
1885
Stolar 10st
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets slut
1916
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Möbler 3 delar, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1900-talets senare del
2039
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
2124
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
2164
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Möbler 2 delar, 1940-tal
2200
Möbler 2 delar, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Soffor 2st, jugend, 1900-talets början
2279
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordsunderrede samt soffgavlar ett par
2281
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-talets senare del
2295
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Soffa och stol, jugend, tidigt 1900-tal
2308
Final bid700 SEK
Est500 SEK
2346
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stolar 2+1, 1950/60-tal
2362
Stolar 2+1, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK