Bordslampa, Designhouse, Stockholm
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, 1900-talets första del
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Karbidlyktor 2st, bl.a. Solar, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Taklampa, "Candle", Duplex, Carlo Tamborini för Fontana Arte, Italien
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 3st, 1930/40-tal
Bordslampor 3st, 1930/40-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
1302
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Simon Henningsen, 1900-talets senare del
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 2000-tal
Taklampa, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Takampel, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Möllers Armatur, Eskilstuna, 1950-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1930-tal
Taklampa, 1930-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
1397
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Taklykta, 1900-talets slut
Taklykta, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Tilgmans
1565
Bordslampa, Tilgmans
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Strålkastare, omkring 1900-talets mitt
1568
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, AHX, 1900-talets andra hälft
1642
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklykta, 2000-tal
1862
Taklykta, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vägglampor 3st, 1900-talets andra hälft
1863
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, tidigt 1900-tal
1865
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
1931
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Golvlampor 3st, 1900-talets andra hälft
1973
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
1974
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Fotogenlampor 3st, tidigt 1900-tal
1998
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Armaturer och delar 5st
2021
Armaturer och delar 5st
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Golvlampor 4st, bl.a. Fagerhult, Falkenbergs Belysning, 1900-talets andra hälft
2074
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar och kandelabrar 12 delar
2080
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
2101
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti lampkupor, omkring 1900-talets mitt/första hälft
2118
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-tal
2134
Taklampa, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Elljusstakar 5st, bl.a. Gnosjö
2153
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Belysning 4 delar
2174
Belysning 4 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
2177
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Belysning 2 delar, 1950/60-tal
2192
Final bid300 SEK
Est400 SEK
2195
Final bid200 SEK
Est400 SEK