Lowest lot number
- SilverClear filters
Moccaskedar 6st, silver, "Uppsala", MGAB
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Silvermedaljer 2st, bl.a. Kungliga Patriotiska Sällskapet
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Silver 22 delar
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
Parti silverskedar, bl.a. 1800-tal
Final bid5,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Silver 5 delar
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
1647
Fat i silver, 1900-talets första hälft
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
1730
Spatserkäpp med handtag i silver
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1790
Bägare 7st, silver
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
1795
Parti silverskedar
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
Silver 9 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
1835
Silver 13 delar
Final bid2,300 SEK
Est1,200 SEK
1848
Silver 8 delar
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
1950
Final bid2,800 SEK
Est1,500 SEK
2248
Parti mynt och sedlar, bl.a. silver
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK