Golvvas, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Figuriner 12st, "I trollens värld", Nils Holgersson Gården
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Parti keramik, mestadels Sune G. Svensson
Est500 SEK
Parti tegods
Parti tegods
Est400 SEK
Matservis, Hutschenreuter, Tyskland
1539
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Rubin", Eugen Trost för Gefle
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Figurgrupp, Bernardi Konst, omkring 1900-talets mitt
1577
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Figuriner 7st, Tyskland samt Spanien
1587
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tvättservis 3 delar, Gefle, 1900-talets första hälft
1690
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kärl med hänklar
Kärl med hänklar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Terriner med lock 4st, England, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Kaffefilter 14st, Melitta
1757
Kaffefilter 14st, Melitta
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Kaffeservisdelar, med dekor från Borlänge
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti stengods, Höganäs
1774
Parti stengods, Höganäs
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti lergods, mestadels Nittsjö samt Tällbergs Keramik
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
1784
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1817
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti porslin och keramik, 1950/60/70-tal
1820
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Samlartallrikar 42st
1833
Samlartallrikar 42st
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kryddhylla med kar, 1900-talets första hälft
1834
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1864
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti lergods, Nittsjö
1867
Parti lergods, Nittsjö
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, Alp Lidköping
1875
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Pottor 11st, bl.a. Gustavsberg, England, 18/1900-tal
1879
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Pottor 8st, flertalet England, 18/1900-tal
1880
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1881
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Rosenthal
1900
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1920
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
1975
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Keramik 9 delar
1985
Keramik 9 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Keramik 12 delar
1989
Keramik 12 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordsskiva, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal
1991
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Mat-, te- och kaffeservisdelar, Fine Seyei, Japan
2037
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Porslin 9 delar, 19/2000-tal
2076
Porslin 9 delar, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Porslin 13 delar, 19/2000-tal
2077
Porslin 13 delar, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Keramik 8 delar
2083
Keramik 8 delar
Final bid400 SEK
Est400 SEK
2084
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti servisdelar, bl.a. Arabia
2112
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Krukor 5st, 19/2000-tal
2124
Krukor 5st, 19/2000-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
2229
Final bid400 SEK
Est400 SEK