Altanmöbel 5 delar, 1900-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Stol, Stokke, Danmark
Stol, Stokke, Danmark
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bockbordsdelar, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Kubbstolar ett par, 18/1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Parkbänk, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Fåtöljer ett par, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Nattduksbord ett par, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Slagbord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st samt karmstolar ett par, senempire, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1800-tal
Byrå, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, 1900-tal
Stolar 4st, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Förvaringspall, 2000-tal
Förvaringspall, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kontorsstol, Kinnarp
Kontorsstol, Kinnarp
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1800-talets slut
Byrå, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Nattduksbord 2st, jugend, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Skåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Poudreuse, 1800-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Industristol, The Toledo Metal Furniture Company, Ohio, USA
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Korgstol, 1900-tal
Korgstol, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Spegel med konsol, 1800-tal
Spegel med konsol, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Fållbänk, allmoge, daterad 1835
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Bordsskiva, 18/1900-tal
Bordsskiva, 18/1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Orgelpall, tidigt 1900-tal
Orgelpall, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Lampbord, sengustaviansk stil, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Gungstol, Thonet-modell, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Balansstol, Swopper
Balansstol, Swopper
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Pall, 1930/40-tal
Pall, 1930/40-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstol, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
 Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Soffa, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Delar till hyllor, String, 1950/60-tal
1167
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Spegellampett, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, "Tallbo-Spegeln", Anders Rundquist
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Delar till vägghyllor, bl.a. String, 1950/60-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft
1274
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer 4st, rokokostil, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Piedestaler ett par, 1900-tal
Piedestaler ett par, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK